Kwestia galanterii poruszona na Wikipedii
Galanteria ? najczęściej tym terminem są określane niewielkie wyroby mające charakter zdobniczy lub dodatkowy do odzieży. Pierwotnie, jako uzupełnienie ubraniowe, wytwarzane były ze skóry i tkanin w połączeniu z ozdobami, jak np. kamieniami, metalami drogocennymi i in. Przykładem mogą być wstążki, koronki, rękawiczki, paski, torebki itp. Rozróżnia się dla tego typu przedmiotów galanterię damską i męską. Wyroby te są sprzedawane w sklepach galanteryjnych, potocznie nazywanych skrótowo i nieprecyzyjnie galanteriami.
Termin ten jest również używany w odniesieniu do innych drobnych uzupełniających lub dodatkowych wyrobów powstających w związku z podstawową produkcją jakiejś branży przemysłowej albo jako dodatki do konkretnych wyrobów przemysłowych. Może to być np. galanteria metalowa, samochodowa, mleczarska, wędliniarska i in.
Określenie to jest też stosowane w obszarze stosunków międzyludzkich i oznacza wyszukaną uprzejmość, zwłaszcza wobec kobiet.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Galanteria
Tanie ciuchy dla osób w każdym wieku
Kupowanie tanich ciuchów jest bardzo dobrym rozwiązaniem, kiedy w domowym budżecie trzeba znaleźć pieniądze na ubrania dla większej liczby osób, a w pobliżu miejsca zamieszkania znajduje się porządny sklep z tanimi ubraniami. W takich sklepach można znaleźć ubrania praktycznie dla osób w każdy wieku, przydają się one zwłaszcza dzieciom, które często się brudzą i potrafią niszczyć dużą liczbę ubrań.
Tańsze ubrania przydają się także do pracy zwłaszcza, jeżeli członkowie rodziny pracują na halach produkcyjnych czy w sklepach, w których codziennie mają kontakt z brudzącymi przedmiotami. Tanie ciuchy przydają się także do chodzenia po domu w wolne dni czy po powrocie z pracy. Często w tańszych ciuchach można nawet przyjmować gości, ponieważ wiele z nich posiada naprawdę markowe metki.
Zastosowanie golfu w Wikipedii
Golf ? rodzaj kołnierza, najczęściej z dzianiny, w postaci wysokiej, przylegającej do szyi opaski, którą można zrolować na dowolną wysokość lub zawinąć, tworząc zazwyczaj dwie warstwy. Po raz pierwszy zastosowany około roku 1860, potem modny w latach 20. i 30., ponownie w 60. i 80. XX wieku. Często stosowany m.in. przy ciepłych swetrach z wełny.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Golf_(ubiór)